SKI AREÁL SKALKA
mimo provoz
Zobrazit na:

Kvalitních serverů se zimním zpravodajstvím v Česku mnoho není

Lyžařská střediska už dokončují přípravu na nadcházející sezónu. Zajíždějí nové rolby. Testují systémy umělého zasněžování. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Meteorologům si sice v dlouhodobých předpovědích věřit příliš nedá, ale to, co předpovídají, vypadá prozatím velice slibně. Zima má být chladná a sněhu má být dostatek. Lyžaři mohou jásat, nadcházející sezóna bude skvělá. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je v médiích poměrně hodně, né všechny jsou ale stejně kvalitní. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. Musíte hodinu sledovat televizní obrazovku a pokud náhodou jen na chvíli přestanete dávat pozor, může se stát, že informace z Vašeho střediska prošvihnete. Jsou zde navíc zahrnuta pouze ta střediska, která jsou za to ochotna zaplatit několik desítek tisíc ročně. A zaplatit to musí lyžaři v ceně jízdného.

Druhou možností je vyhledat Informace na internetu. Existuje velká spousta zpravodajských webů. Ale pokud chcete kvalitní informace, připadnou v úvahu jen dva. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Ten druhý www.ceske-sjezdovky.cz, je sice o něco mladší, ale má informace o každém středisku, na které si jen vzpomenete. Od nejmenších kopců až po ty nejznámější. Informací je na tomto webu také jednoznačně víc, jediné co bych vytknul je to, že mapky areálů jsou pouze přibližně u poloviny střediskek. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná. Informace na něm mě osobně ještě nikdy nezklamaly.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, ty však většina lyžařů obvykle znát vůbec nepotřebuje. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. Ještě větší katastrofa jsou stránky malých areálů, ty se dají mnohdy charakterizoat jedním slovem - hrůza. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 30.11.

°C
°C
Čtvrtek
1.12.2022

°C
°C
Pátek
2.12.2022

°C
°C
Sobota
3.12.2022

°C
°C